تعیین وقت قبلی با تماس تلفنی هر روز 9 صبح الی 19 عصر

جهت گرفتن وقت ویزیت، مشاوره و جراحی

ویزیت روزهای شنبه و سه شنبه عصر

آموزش‌های پس از جراحی قلب


خدمات جراحی

انجام مشاوره‌های پیش از عمل جراحی و نیز پایش و کنترل پس از بهبود از خدمات تیم پزشکی ما می‌باشد

جراحی بای‌پس سرخرگ کرونری

در این روش از رگ‌های خونی جهت میانبر زدن یا به اصطلاح «بای پس» سرخرگ کرونری قلبی دچار تنگی و گرفتگی استفاده می‌شود. در شرایط جدید جریان خون از رگهای خونی جدید به جای رگهای دچار تنگی قبلی صورت می‌گیرد كه

بیشتر بخوانید

جراحی بیماری‌های دریچه قلب

دریچه‌های میترال ،آئورت، تريكوسپيد، پولمونر و درمان جراحی بیماری‌های روماتیسم قلبی - در تعویض دریچه ما سه نوع دریچه داریم

بیشتر بخوانید

جراحی بیماری‌های مادرزادی قلب

بیماریهای مادرزادی به سه دسته عمده تقسیم می شوند: ضایعاتی که سبب تنگی خروجی قلب راست به سرخرگ ریه می شوند - آنهایی که سبب تنگی خروجی قلب چپ به سرخرگ آئورت می شوند.که این دو نوع ضایعه باعث می‌شوند خون کافی به ریه‌ها و یا به مغز و اندام ها نرسد

بیشتر بخوانید

آموزش‌ها

آموزش‌های روز سلامت قلب را در سایت ما بخوانید

1 تیر 1398

آموزش‌های پس از جراحی قلب

1. تاریخ کشین بخیه ها: ۱۴ روز پس از تاریخ جراحی به مطب مراجعه نمایید. (حتما قبل از آن با مطب تماس بگیرید باید روز شنبه یا سه شنبه باشد)

بیشتر بخوانید
31 تیر 1398

وارفارین

مهم ترین دارو جهت حفظ دریچه‌های مصنوعی قلب وارفارین سدیم (کومادین) است. توجه شود که مصرف این دارو باید با دقت فراوان صورت گیرد زیرا هرگونه تغییر نابجا درمقدار آن میتواند به ضایعه های خطرناک و جبران ‌ناپذیر (ایجاد لخته روی دریچه ازیک سو و از سوی دیگر احتمال خونریزی) منجر شود.

بیشتر بخوانید
10 شهریور 1397

گرفتگی عروق کرونر

چندین ریسک فاکتور موثر در گرفتگی عروق کرونر شناخته شده است که انها را به دو دسته قابل کنترل وغیر قابل کنترل تقسیم می کنند که باید عوامل قابل کنترل را به حداقل ممکن برسانیم

بیشتر بخوانید
10 شهریور 1397

رژیم غذایی در بیمارانی که جراحی قلب باز شده‌اند

غذاهای سرخ کردنی و چرب نظیر کله پاچه ، دل و جگر و قلوه، پسته ، نارگیل و میگو استفاده نکنید. افزایش مصرف چربی بخصوص کلسترول خطر حملات قلبی را افزایش می دهد .

بیشتر بخوانید
10 شهریور 1397

اکوکاردیوگرافی چیست؟

در اکوکاردیوگرافی داپلر می ‌توان سرعت خونی که بین حفرات قلبی و در شریان‌ های بزرگ جریان دارد را نیز مشخص کرد. به این صورت که بر اساس تفاوت انعکاس صوت از گلبول‌ های قرمزی که به سمت پروب می‌ آیند و آن هایی که از پروب دور می ‌شوند، شکل‌ هایی ترسیم می ‌شود.

بیشتر بخوانید
10 شهریور 1397

مراقبت عمومی پس از جراحی قلب باز

بیماران عروق کرونر نیاز به بازگشت به حالت روحی و روانی ثابت و پایدار دارند. توجه داشته باشید ، برنامه ورزشی و توانبخشی پس از عمل پیوند عروق کرونر باید بصورت تدریجی و بر اساس یک برنامه منظم و مرتب باشد. یعنی شروع توان بخشی با پیاده روی بر روی یک سطح صاف به میزانی که یکی ازفواید مهم ورزش ( افزایش ضربان قلب و سوخت و ساز چربیهای مضر خون و افزایش چربی مفید خون ) حاصل شود.

بیشتر بخوانید
10 شهریور 1397

انفارکتوس قلبی

این درد ها نتیجه عـــــدم توازن بین نیاز ماهیـــچه های قلبی به خون و شبــــکه خونرسانی این ماهیچه ها بوده و عمومـــاً در اثر انسداد عروق کرونر پدید می آید.این بیماران، فشار زیاد یا درد شدیدی در ناحیه ی زیر جناغ احساس می نمایند که اغلب یا از دردهای شانه و بازو نتیجه می شود و یا با گردن و آرواره در ارتباط می باشد.

بیشتر بخوانید
10 شهریور 1397

توصیه به بیماران قلبی

۱-مصرف منظم دارو یک نکته حیاتی برای مبتلایان نارسایی قلب است .سعی کنید هیچ‌گاه داروهایتان را فراموش نکنید. حتی اگر علائم شما کاملا برطرف شده است، به فرض بهبود بیماری، سر خود داروها را قطع نکنید. تنها پزشک معالج شماست که بر حسب نتایج آزمایش‌هایی نظیر اکوکاردیوگرافی می‌تواند دستور قطع داروها را بدهد.

بیشتر بخوانید
10 شهریور 1397

تست ورزش یا تست استرس چیست؟

در یک قلب سالم رگ‌ های کرونری می ‌توانند جوابگوی این نیاز افزایش یافته باشند، اما زمانی که رگ‌ های کرونری دچار تنگی هستند از عهده ی این کار بر نمی ‌آیند و قلب دچار کمبود خون‌ رسانی و کمبود اکسیژن شده و متعاقب آن دچار درد می‌ شود. در این شرایط تغییراتی در نوار قلبی، فشار خون و ضربان قلبی ایجاد می ‌شود که بیماری را آشکار می‌ سازد. این موضوع اساس به‌ وجود آمدن تست ورزش است.

بیشتر بخوانید
10 شهریور 1397

آشنایی با بیماری دریچه قلب

قلب ما یک پمپ عضلانی به اندازه تقریبی مشت گره کرده فرد بزرگسال است که کار اصلی آن هدایت خون به همه اعضاء بدن است . قلب چهار حفره داردکه دو حفره آن در قسمت فوقانی قرار داردو خون از طریق وریدها به آنها تخلیه می شوند که به آنها دهلیز گفته می شود . خون موجود در د هلیزها به داخل دو حفره تحتانی خود وارد می شوند که اصطلاحاً بطن نامیده می شوند . و این بطن ها هستند که خون را از طریق را ههای شریانی به همه بدن پمپ می کنند.

بیشتر بخوانید
10 شهریور 1397

آنژیوگرافی چیست؟

برای انجام آنژیوگرافی در محل کشاله ران یک سوراخ کوچک ایجاد می ‌شود، سپس کاتتر که لوله‌ ای بلند، باریک و توخالی است را به داخل رگ رانده و از آن جا به داخل قلب و رگ‌ های کرونر می فرستند. پس از این ‌که نوک کاتتر به داخل رگ کرونری فرستاده شد ماده ‌ای حاوی یُد که ماده حاجب نامیده می ‌شود

بیشتر بخوانید
10 شهریور 1397

بیماری های مادرزادی قلب در کودک

بدلیل پیچیدگی های که در تکامل سیستم قلب و عروق وجود دارد در دوران جنینی بیماریهای مادرزادی قلب شایع تر است ، اگرچه امروزه اکثر بیماری های مادرزادی قلب قابل درمان هستند ولی باز هم این بیماری ها مرگ و میر بالایی در کودکان دارند.

بیشتر بخوانید

فیلم‌های آموزشی

فیلم‌های آموزشی جهت آشنایی بیماران با روش‌های مدرن جراحی و درمان بیماری‌های قلبی

عمل جراحی کرونری بای پس

aparat.com/dryousefnia.com

رگ برداری به روش آندوسکوپی EVH

aparat.com/dryousefnia.com

سکته قلبی یا انفارکتوس میوکارد یا حمله قلبی

aparat.com/dryousefnia.com

افتخار ما اعتماد بیماران و خانواده آنها به تیم پزشکی ماست که روز به روز بیشتر می‌شود

تعداد بیماران حدود

تلفن مطب

88870933

88870934

88771216

آدرس

تهران - خیابان ولی عصر -سه راه توانیر- روبروی بیمارستان دی- ساختمان پزشکان دی - طبقه هشتم - شماره 1225